yasama sevincini kaybetmek
1. bir insanin basina gelebilecek en kötü seylerden biridir, her gün bir öncekinin aynidir, ya da kisiye öyle gelir, hayatta yasamaya deger bir sey kalmadigini düsünür, herhangi bir seyden ümidi yoktur, intihara meyillidir, mütemadiyen depresyondadir.
2. depresyon (cokuntu) hali...
3. kumarda parası biten oyuncunun yaşama sevincini pey olarak koyması ve onu da kaybetmesi.
4. (bkz: büyümek)
5. hükümsüzdür diye ilan verilecek durum
6. (bkz: hayal kırıklığına uğramak)
7. (bkz: kucuk sevincler bulmaliyim)**
8. tüm umutların yittiği andan itibaren gerçekleşen eylemdir..kişinin hayattan hiçbir beklentisi, amacı kalmamıştır artık..süratle kendine yeni bir şeyi amaç edinmeli ve bu şekilde yaşama tekrar bağlanmalıdır..bunlar yapılmazsa kişi kendini hayata ait hissetmemeye başlayabilir bunun sonucunda da intiharın gelmesi kaçınılmazdır..***
9. İşin yoksa bir gün daha yaşa insanıdır.
10. etrafta kahkahalar atarak şen şakrak insanlara şaşarak bakıp allah allah nie gülüyoki bunlar demektir. kendi derdini herkesin anlamasını bekleyip bütün ahalinin yas tutmasını beklemektir.
11. aniden bir cok seyin anlamsiz gelmesi ve renk koru olarak yasama bakmaya baslamaktir bir nevi. ne gulmek, ne bir koku, ne de hos bir soz beyninizde yerini alabilir. kimi zaman buna birileri, kimi zaman da yasamin ta kendisi sebep olur.
aramakla bulunacak sey degildir. nasil kaybolduysa oyle ortaya cikar yeniden. ya da cikmaz...
12. (bkz: yasam sevincini kaybetmek)
Alakalı olabilir!
- yasam sevincini kaybetmek
- yasamak icin yemek
- yasama sevinci
- yasamak icin olmek
- yasasin sarimsak yemek

nedir.Net