televizyon »
1. kullanımının yararları olduğu kadar zararları da görülen yaygın bir elektronik alet. teknolojisinin altında yatan "görünmeyen dalgaları yakalayıp görünür hale getirmesi" gerçeği önceleri hiç fizik öğrenmemiş insanlar tarafından cinli perili kutsal ve korkutucu bir şey olarak algılanmasına neden olmuştur.
2. (bkz: kara kutu)
3. (bkz: aptal kutusu)
4. uzaktan görüntü ve ses aktarımı yapmaya yarayan, genelde kutu biçiminde olan alet.

tele- uzak
vizyon- görüntü
5. radyonun resimlisi
6. kendisi aptal kutu değil.karşına geçip saatlerce boş şeyler seyrederek zaman harcayanlar aptal kutu.(bkz: tv deki kız)
7. ilk ciktigi yillarda insanlari buyuk saskinliga ugratan icattir.hatta bu saskinlik doneminin turkiye versiyonunu en iyi anlatan film ise vizonteledir.
8. her baba çıkıyor tv ye; tv eğitim aracıdır, yok halkı yönlendirir, yok türkiye'de doğru kullanılmıyor, halkı sömürüyor, gençleri kötü alıştırıyor daha bir yığın felsefi ve etik durum parçalıyor. ya kardeşim sen iyi diyorsun, güzel anlatıyorsun ama bana bir anlatıverecek misin, bu dedİklerİnİ neden televolede, telekrİtİkte, renklİ hayatlarda, kolunda mankenle söylüyorsun
9. uzakdan kumandasi ciktikdan sonra dahada konforlu olan kutu
10. (bkz: anneni turk televizyonunda gormusler)
11. (bkz: hayatin anlamı)
12. idiot box
13. (bkz: beyaz cam)
14. sihirli cam, milyonları arkasından sürükleyen cadı penceresi
15. (bkz: tv gibi dusunmek)
16. 576 tane satırla kitleleri peşinden sürüklemeyi başarmış bir alet.. gerçek hayatta bu kadar satırla bir koloni bile korkutulamazdı ama..
17. isim fransızca télévision

1. elektromanyetik dalgalar yoluyla halkın doğrudan doğruya alması maksadıyla yapılan hareketli veya sabit resimlerin sesli veya sessiz kalıcı olmayan görüntülerinin renkli veya siyah beyaz yayını.

2. televizyon alıcısı.

kaynak : tdk
18. radyonun resimlisi.
19. (bkz: parlayan televizyon ekrani)
20. yokluğu hiç çekilmeyen alet...
(bkz: seni çok özledim be televizyon)
21. 80'lerden itibaren gün be gün hayatımıza daha fazla giren, sosyal ilişkilerimizi, düşünüş tarzımızı etkileyen ve izin verdiğimiz ölçüde bizi esir eden alet. toplumsal değişimi nasıl etkilediği konusunda ülkemiz iyi bir örnek.
22. (bkz: renkli televizyon)
(bkz: siyah beyaz televizyon)
23. lcd, plazma, projeksiyon, crt gibi çeşitleri olan alet.
24. insanları bilgi cehaletine düşüren teknolojik hipnotizma aygıtı... öyleki beyin aktivasyonunu uyku halindekinin üçte birine düşürdüğü söylenmekte... *
25. dezenformasyon icin birebir.
»
Alakalı olabilir!
- televizyoncu
- televizya
- televizyon safi
- television
- televizyon niyazi

nedir.Net