sac dokulmesi
1. maden olan yerde ot bitmez diyerek kurtarılabilecek durumdur.
2. erkeklerin korkulu ruyasi.
3. saçı dökülenler için doğal bakım önerisinde bulunmak istiyorum özellikle köküyle birlikte beş altı adet ısırgan yaprağını havanda bir güzel dövdükten sonra içine hakiki zeytinyağı karıştırarak saçınıza masaj yaparak sürün ve yarım saat bekleyin ve bir litre suya 2 bardak sirke ilave edip saçınızı durulayın sonrada her zaman kullandığınız şampuanla yada sabunla yıkayın bunu haftada birkez yaparsanız saçınız dökülmesi gözle görülür bi şekilde azalacak ve dökülmesi kesilecektir saç dipleri güçlenecek ve saçınız parlaklık kazanacaktır. yeni bir doğal bakım önerisinde buluşmak dileğiyle hoşçakalın
4. (bkz: keline dokunabilir miyim)
5. mevsim degisimleri ve hastalik esnasinda dogal olmakla beraber depresyon da büyük etkendir. bilim ve kozmetik ürünler bir yere kadar fayda saglasa bile, bunu bir hastalik olarak kabul edip doktora danismak en dogrusudur.
6. (bkz: keller herkese eller)
7. saç dökülmesini engellemek için en basit çözüm, badem yağını saç diplerine sürmek ve masaj yapıp yarım saat yada bir saat beklettikten sonra yıkamak. şırınga yardımıyla çok rahat ve kolay sürülüyor badem yağı ve diplerine kolayca ulaşılabiliyor.
8. konuyla ilgili, atalarimiz soyle der :
"saç yararli bir sey olsaydi, götte çikmazdi!"**
9. sac jolesi kullanan insanın saçı dökülür.
10. bazen jöle, yaş vb. nedenler dışında çeşitli hastalıklar* yüzünden de ortaya çıkabilen durum. *
11. yukarıda yazılan saç dökülmesini önleme yöntemlerinin hepsi, saç dökülme sebeplerinin de çoğu yanlıştır. saç dökülmesi sadece ve sadece gen tedavisiyle önlenebilir. gen tedavisi saç dökülmesi gibi nispeten gereksiz bir uğraş için kullanılmaya bayağı bir süre sonra başlanacağı için de fazla bir şey ummayın derim. kaynağım da dermatoloji profesörü ertuğrul aydemir' dir. piyasada bulunan kozmetik ürünlerin hiçbiri saç dökmez, saç da çıkarmaz demişti bana. kozmetik üründen kasıt: jöle, sprey, sabun, kel merhemi, zeytin yağı falandır. ilaçlardan bahsetmiyorum, etken maddesi "finasterid" olan ilaçların (bunlar aslında prostat büyümesinde kullanılır, ama androjen reseptörlerini önledikleri için saç dökülmesinde de işe yararlar. ama gidip de prostat ilacı almayın, saça özgü olanları vardır bunların, reçeteyle alın derim) saç dökülmesine özgü olanları işe yarar ancak bunlar da incelmiş saçları kalınlaştırır ve dökülmeyi geciktirir, tamamen durdurmaz. kafana istediğin kadar jöle, sprey, hacı şakir sürebilirsin, bana mısın demez, korkmadan sürebilirsiniz, keller size diyorum. ayrıca baban kelse kesin kelsin oğlum lafları da hikayedir. saç genleri sadece babadan kalıtılmaz. anne de katkıda bulunur. güzellik uzmanınız darth vader, buradan clarissabutterfly' a ortaklık teklif etmek istiyorum. etiler' de açacağımız bir beauty saloon' la voliyi vurabiliriz. evet.
12. saç dökülmesi (kelleşme) genetiktir ahanda birinci şahıstan örnekler:
babası kel ve alın çizgisi bir santim dahi ilerlememiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, kolonya ile saç tarama, envai çeşit jöle uygulama, sabunla saç yıkama, sürekli bol klorlu suya maruz bırakma, saç uzatma, günde 3 kere yıkama dahil her türlü işlemi yaptım ama dökülmedi
13. saç dökülmesine karsi rogaine ve oral yolla alinan propecia yi tavsiye eder dermatologlar , özellikle propecia mucizevi etkiler gösterir ancak sürekli kullanim gerektirir,
http://www.rogaine.com

http://www.propecia.com
14. saç dökülmesi, genetik olarak anne ve baba tarafiyla ilgilidir.
15. günde dökülen saç sayısı 100 den az ise normal sayılan hadise.
16. alman bilimadamlarına göre anne tarafından alınan genler etkiliymiş kellikte. bu durumda karşılaştırma için baba yerine annenin babası ve dayılar daha sağlıklı veriler sağlayabilir kellik için.
17. çocukken ve bebekken kafasını sürekli sıfıra vurduranların başına gelme ihtimali çok az olan hadise, çünkü neden çok kesilen saç gürleşir, sakal da aynı şekilde.
18. hem ana tarafı hem baba tarafı kel olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki * . kellik genetik de olsa tedavisi olmalıdır. genlerimizdeki kodlar "bu adamın saçı, şu yaşa gelince, şöyle dökülecek" şeklinde değildir. saç dökülmesi, saçın sağlıklı olması için gerekli olan maddelerin miktarı ve saçın yapısı ile alakalıdır. işte bize genetik olarak gelen bu yapı ve madde miktarıdır. eger vücudunuzda genetik olarak saçınızın dökülmesine sebep olacak bir madde fazla ise "testesteron gibi" saçınız dökülür. bu durumda yapılması gereken saçınızın veya babanızın saçının dökülmesine neyin sebep olduğunu ve bu durumu düzeltecek bir şeyin olup olmadığını bulmaktır.
bu yüzden her kelin saç dökülme sebebi farkli olduğu gibi, reçetesi de farklıdır * *
yine bu maddele ve yapı durumu sebebiyle bazı saçlar, jöleden, fönden vb. kolayca etkilenip dökülürken bazılarına en ağır saç boya ve ilaçları bile etki etmez.
yine de günümüzdeki besleyici özellikli şampuanların saç dökülmesini azaltıp, durdurduğu görülmektedir.
19. sac dökülme mevsimi denilen dönemler: eylül-ekim, mart-nisan. *
20. allah kimsenin "başına"böyle yalnızlık vermesin.
Alakalı olabilir!
- sac dugumlenmesi
- sac kesimi
- sac ekmegi
- sac duzlestirici
- sac maskesi

nedir.Net