ruyada asik olmak
1. gerçekte aşık olamadığım fakat bunu rüyamda gerçekleştirdiğim ve sabah uyandığımda gerçek olmadığını görüp üzüldüğüm kısa süren aşk.
2. (bkz: rüyada maşuk olmak)
3. kiminde insan tanıdığı birine aşık olduğunu görür-ki kendisi zaten o durumdadır, sadece kendine itiraf edemiyordur*-ya da hiç tanımadığı,belki de hiç görmediği birine. insan bazen rüyasında aşkı için kavga bile eder.
4. bilinç altına yerleşmiş hatunu rüyada görüp ona karşı çok acyip duygular beslediğini anlama
5. (bkz: ruyada eski sevgiliyi gormek) (bkz: eski sevgiliyle çıkmak) (bkz: red)*
6. (bkz: rüyanda görürsün)
7. beyaz son
8. ne yazık ki gerçek hayatta uzun zaman daha aşık olamayacağınızı gösterir, bir nevi züğürt tesellisi. *
9. uyanmak istemediğim rüya.
10. tam bi mutluluk kaynağıdır...aşk gercekten hissedilir rüyada,yasanmıs gibi..güne gülerek baslamanızı saglar...
11. eger aynı gece 6 saat icinde gördügünüz 4 rüyada aynı kişi varsa,tam istediginiz özellikleri var ise ve siz bunları gördüyseniz.her şey olması gibi olmuşsa ve sabah onun olmadıgını görüyseniz gözyaşları icinde birkez daha uyumayı istegi yaratan olay bir süre onu arar durursunuz ama yoktur ne yazıkki.beyninizin o gün şakaclıgı üstündedir,sizi üzesi vardır
12. gün boyunca başka bir boyutta yaşamanıza, kendinize gelememenize neden olabilir.
13. o ruyadan bir daha uyanmamayi, ruyanin koynunda olmeyi dilersin bazen.. ya da ruyanda gordugun kisi zaten asik oldugun kisidir.. onu bir daha gormeden olmemeyi dilersin bu kez.. ne dilersen dile olmayacaktir.. bilirsin..
14. asik olmak zaten ruya gibi olduğundan, her aşık olunduğunda gerçekleşen eylem.
15. (bkz: rüyada kasik olmak) *
16. (bkz: hayat da bir rüya değil midir)
17. benim de başıma gelmişti zamanında. oktay adlı çok yakışıklı genç bir adama aşık olmuştum... kendi kendime de söyleniyordum ''ulan olsa olsa rüya olur bu'' diye..
18. sabah, çehreye çivilenmiş bir gülümsemeyle uyanır insan. gözler açıldıktan sonra bilinçaltının yarattığı dünyadan kopmak uzun sürmez, çiviler tek tek düşer... aynı kişiyi tekrar görebilmek için tekrar uyumaya çalışılır fakat gerçek dünya tüm çıplaklığıyla karşına dikilmiştir bir kere uyumak zordur. zihinde oluşan dokunulmaz, imkansız, kusursuz karakter yok olmuştur bir kere geri gelmez.
19. o gün o kızla tanışacakmışsın hissine kapılırsın
20. gerçekte olmaktan iyidir. en azından rüya bitince o kadar büyük bir şoka uğramazsınız ancak normal hayatta aşık olunca, toparlanması daha zordur.
21. o ne güzellik, o ne asalet, o ne zeka! işte bu. yıllardır hayalini kurduğum kişi karşımda. hem, o da bana aşık. benimle tanışmak için yaptığı şirinlikler, çaktırmadan beni kesmeler, sevimli ve minicik gülücükler göndermeler. hayat ne kadar güzel!
ama o da ne? neredeyim ben?
yatağımdayım. gözlerimi zar zor açıyorum. saçım başım darmadağın. üzerimde boxer ve bir tişört. olamaz. hepsi meğerse bir rüyaymış!
mutfaktan bir ses.
-aşkım kalvaltı da hazır. hadi kalk artık ama.
allah allah bu da kim?
-geliyorum.
bu kim ya? hayırdır inşallah!
önce banyo. el yüz yıkama, saç baş toplama falan. daha sonra ise merakla beklenen an. mutfağa yolculuk. mutfağın kapısından girdim giricem. bu arada da allah'a yalvarıyorum.
-allah'ım lütfen o olsun. allah'ım lütfen o olsun. allah'ım lütfen o olsun.
ve büyük an. mutfağa büyük bir merakla giriyorum...
şükürler olsun! o. allahım sana şükürler olsun. bu o. rüyamdaki dünyalar güzeli o kız.
sanki, on yıllık bir ayrılığın sonrasında, hayatımda ilk defa görmüş gibi karıma sıkı sıkı sarılıyorum, yumuşacık olan dudaklarını öpüyorum, mis gibi kokan tenini kokluyorum, saçlarını okşuyorum ve "seni çoook seviyorum" diye sabah sabah bütün apartmanı inletiyorum. tabii o çok şaşırıyor, ama fazlasıyla da mutlu oluyor.
ama o da ne? neredeyim ben?
yatağımdayım. gözlerimi zar zor açıyorum. saçım başım darmadağın. üzerimde boxer ve bir tişört. olamaz. hepsi meğerse bir rüyaymış!
.
.
.
şimdi tüm gün sokaklarda onu arıyorum. şimdi her gece allah'a dua ediyorum.
-allah'ım, lütfen, bu gece de onu göreyim. allah'ım, lütfen, onu bir gün karşıma çıkar.
amin...
22. gerçek hayattakinden daha az acı verceği kesin olduğundan aşkların en güzelidir.
23. ayrılığın kesin olduğu aşktır, ancak gerçeği kadar acı vermediği de bir gerçektir.
Alakalı olabilir!
- ruyada kasik olmak
- ruyada masuk olmak
- ruyada sarhos olmak
- ruyada kasik gormek
- ruyada orgazm olmak

nedir.Net