rapido
1. teslim dönemlerinin vazgeçilmezi, aydınger üzerinde bol cızırtı çıkaran, tanesi en az 15 milyon olan, ucu inceldikçe pahalılaşan, dikkatli kullanılmazsa ucunun pıt diye yamulabildiği, içinde mürekkep bırakıldığı takdirde kuruyup tekrar yazdırana kadar canınızı çıkaran mürekkepli kalem türü.
2. teknik ressamlığın vazgeçilmezi, demirbaşı.rotring in sarı leziz bir silgisi * vardı rapidoları silmek için.
3. kullandığım 5 sene içinde iğrenç mürekkepi sayesin de bir sürü elbisemi katletmeme sebebiyet veren,genelde proje cizimekte kullanılan kalem türü..kağıt üzerinden silmek için genelde jilet kullanılır..elbise üzerinden çıkartmak içinse hiç bir şey kullanılır (bkz: swh)
4. uclarinin incelmesi yönünde* mürekkep akıtma veya tam zıttı mantıkla ucunun donma oranı x2 katsayısı ile ünlü çizim edevatı takımı....
0.1 ve 0.2 kullanırken sarfettiğim dikkat perfonması kalp cerrahlarının damar açarken kullandığı dikkat kadar vardı...
neden?...
*bu iki numero kalemi 2 saniye dikey bekletin bakın ne oluyor?...mürekkep kalemin ucunda çiğ gibi bekler ve kağıtla teması anında yayılır.. bu yüzden bu kalem ne küfürler yemiştir yöneticileri bunu bilir mi acaba?..
*ya da ucunu acık bırakın!!!..bakın çizim yapabiliyor musunuz bir daha??.önce yatay yönde tık tık sallamanız gerekir***..açılmamışsa: ancak ılık suda, oda canı açılmak isterse açılır!!..
5. kalemın butunu degıl de ucunun para ettıgı ozel bir kalem turu,benım bas belam...
6. ayni zamanda ayni kalemin mürekkebi. kına taşıyla beraber geçici dövme çiziminde kullanılır.
7. içinde mürekkep kuruduğu takdirde, sıcak suda bekletilip, temizlenmesi gereken ve dolayısıyla bir sürü zahmeti olan, teknik ressamlık için kullanılan kalem.
8. (bkz: speedo) *
9. bu kaleme illallah etmis olanlar icin bir tuyo;faber castellin ustu gri renkte olan ispirtolu kalemleri kullanılabilinir.hicbir farkı yoktur...
Alakalı olabilir!
- rapid
- rapidget
- rapin coke
- rapier
- rapid wien

nedir.Net