prince »
1. artık ismi ya burada yazmayı beceremeyeceğim bir işaret-hiçbir yazı fontunda bu işaret yoktur,ya da the artist formerly known as prince olan egzantrik ve artık biraz nostaljik olan şarkıcı.şarkılarında "you" kelimesi genelde "u" olarak yazılır
2. ing : prens,kralin oglunun aldigi nam
3. purple rain ve cream sarkilarini begendigim zat * bunun boyu da pek kisadir, bayagi bildigin yüksek topuklu ayakkabi falan giyer, ama piyanonun üstüne cikip, meshur sari gitarini caldigi zaman karizma ortaya cikar. *
4. 24 enstruman virtözü, (bkz: seksi cüce) lakaplı, gercek bir sanatcı...son albumu musicology abd'de satısa sunuldu, onu da belirtelim.
5. sağ kulağı %40 oranında sağırdır, 7 yasından beri sara hastasıdır, ilk (bkz: batman) filminde kim basinger ile birlikte olarak onu üne kavusturmus yetenekli bay
6. purple rain, kiss, nothing compares to you, when doves cry gibi harikulade eserlerin altında imzası bulunan ve bir döneminde yanağına "slave" yazarak sahneye çıkan kişi. başarılı ve güzel görünümlü bir adamdır.
7. 90lı yılların yaptığı müstehcen şarkılarıyla tanınan pop idolü...
8. son albümü musicology ile sevenlerine pure funk tadında bir müzik ziyafeti sunan sexi cüce..seviyoruz kendsini.
9. (bkz: prince of persia)
10. sürekli bir değişim içindedir aynı zamanda, ismini değiştirmekten sıkılmış olacak bu defa cismini değiştirmiş idolümüz. yehova şahidi olmus kısa bir zaman önce..allah akıl versin ne diyelim..
11. (bkz: le petit prince)
12. ingiliz donanmasinin çok ünlü iki gemisinin taşıdığı addır. birinci prince, 1610 yılında başmühendis phineas pett tarafından royal prince adıyla kral 1.james için inşa edilmiş 80 top taşıyan bir prestij kalyonuydu. o devir için astronomik bir paraya mal olan gemi muhteşem süslemeleri ve muazzam silah gücüyle stuart hanedanının gücünü dosta düşmana gösteriyordu. parlamento isyanı ve cromwell darbesinden sonra 1650 yılında büyük bir tadilattan geçti. bu sırada süslemelerinin büyük bölümü kazındı, baş ve kıç kasaraları büyük oranda kesilerek hafifletildi ve dengesi arttırıldı. top sayısı ise 60a indirildi. ismindeki "royal" sıfatı silinen prince 1652-54 1.anglo-felemenk savaşında çarpıştı. geminin sonu ise 1664-67 2.anglo-felemenk savaşında geldi. 4-8 haziran 1666 tarihleri arasında geçen muazzam dört gün savaşı'nın ilk gününde karaya oturunca felemenklilerin eline geçmemesi için mürettebatı tarafından yakıldı.

ikinci prince ise, 1670 yılında kral 2.charles için donanma başmühendisi anthony deane tarafindan inşa edildi. tam 100 adet top tasiyan 1.sinif bir pruva hatti kalyonu idi. 1672-74 3.anglo-felemenk savaşının tüm çarpismalarina katıldı. bunlardan 1672 tarihli solebay muharebesi sırasında geleceğin kral 2.james'i, kral charles'in kardeşi sandwich kontu'nun sancak gemisiydi. prince 1692 yılında büyük bir tadilata girdi. burada 80 top taşıyan 2.sınıf bir pruva hattı kalyonuna çevrildi. ismi de royal william olarak değistirildi. (bkz: 1688 darbesi) bundan sonra 1761 yılına dek hizmette kaldı. en büyük aktif görevi 1759 yilinda katildigi quebec harekatıydı. en sonunda 1761'de söküldüğünde gazi kalyon tam 91 yaşındaydı !
13. alındığı takdirde dünyanın en büyük hatası yapılmış olan bas gitar markası
14. michael jackson'un oğlunun adı
15. (bkz: tayshaun prince)
16. çok hoş bir danimarka sigarası.
17. vince carter ın lakaplarından ilk lige geldiginde verilmşti ona.
18. 1978 yılında çıkarmış olduğu ilk albümü "for you" daki tüm parçalarda bütün enstrümanları çalmış olan amerikalı ünlü şarkıcı. tam adı prince rogers nelson'dur.
19. 22 mart 2006'da 35. albumu * 3121'i yayınlayan muzik adamı
20. wikipedia'da müzik tarzı; hard rock *, funk-rock *, funk-metal *, funk *, pop*, r&b/soul *, dance pop *, new wave *, psychedelic rock *, hip-hop * olarak sıralanmış yetenekli bay ripley.

21. canı sıkıldığında, ortama göre isim değiştirir bu şizofrenik deha.
hayır, hedefi esma-ül hüsna mıdır nedir, anlayabilmiş değilim...

isimlerinden bazıları; jamie starr, the kid, joey coco, christopher tracy, christopher, alexander nevermind, camille, spookyelectric, gemini, partyman, paisley park, tora tora, o(+>, azifwekaré, the artist formerly known as prince, the artist, one.
22. (bkz: pirinç)*
23. 48 sene evvel bugün (7 haziran 1958) dünyaya gözlerini açan ve ciğerlerine çektiği ilk nefesle "aauuuvvv" diye tiz bir çığlık atan funk imparatoru.

my name is prince isimli şarkısında kendi doğumunu şöyle betimler;

"in the beginning god made the sea
but on the 7th day he made me
he was tryin' to rest y'all, when he heard the sound
sound like a guitar cold gettin' down
i tried to bust a high note, but i bust a string
my god was worried 'til he heard me sing"

buradan da anlaşılacağı üzere az biraz kibirlidir maymun ama olsun, can'dır. *
24. prince'in ne tür müzik yaptığı kafa karıştırıcı olabilir fakat tarzı her zaman funkydir.
her klibi erotizm içerikli, sahne şovları orgy'e benzeyen, çaktırmasa da neredeyse hendrix seviyesinde gitar çalabilen küçük adam.
vokali tuhaf şekide iç gıcıklayıcıdır. ne kadına ne de erkeğe benzer. sakallı bol kıllı suratı testesteron patlaması yaşadığını hssetrise de küçük bedeni tam tersi yönü işaret etmektedir. televizyonun sesini kapatıp suratına baktığınızda sanki erzurum türküsü okuyacakmış gibi görünen bu esmer adam kumandanın "mute" tuşuna tekrar basıp sesini açmanıza fırsat vermeden yapacağı bir kalça hareketi ile gerçeğin hiç de sandığınız gibi olmadığını ortaya koyacaktır.
prince, müzik dünyasında tarifi en zor figürlerden biridir ve belki de en çok bu yüzden sevilir.
25. otuza yakın enstrumanı ustalık derecesinde calabilen, dunyanın en iyi gitaristleri arasında kabul edilen aşmış muzisyen. ayrıca iyi de dans eder. maykıl vs prince diye de bir kapışma söz konusudur ve benim tercihim prince tabi ki...
»
Alakalı olabilir!
- princes
- princess
- prinex
- princo
- princeton

nedir.Net