mario jardel
1. eski galatasaraylı, vurduğu gol olan futbolcu. bi ara bolton'daydı, şimdi ispanya'ya kiralandı sanırım.

(bkz: süüüper mario jardel)
2. bir galatasaray - erzurumspor maçında 5 gol atmış futbolcu.
3. hic adam calimlamadan gol atabilen yegane futbolcu
4. 28 milyon dolar'a a alınıp 5 milyon dolar'a a satılan futbolcu. (bkz: mehmet cansun)
5. bunalımdan bunalım yatay geçişler yaparak mis gibi hatundan boşanan ve tüm kariyerini ezip geçen "ördek yürüyüşlü" adam.
6. düztaban olduğu söylenen futbolcu.
7. galatasaraya geldiği zamanlar dünyanın en iyi 3 golcüsünden biri olan fenerlilerin büyücü tutarak gelecekte başlarına geleceklerini öğrenip cimboma fenerli medya tarafından küstürülmüş golcu.kendisi galatasaray'da 43 resmi maçta 34 gol atmıştır.real madrid'le 3-2 biten maçta yaptığı dans unutulmazdır.ben bir galatasaray taraftarı olarak unutmayacağım yabancı topçulardandır
8. tek vuruş ustası brezilyalı adının hakkını veren "golcü" kişilik. en son newells old boys'u ortega ile şampiyon yaptı, sonra para sorunu nedeniyle alaves'e geçti.

edit: alaves'de de sadece 20 gün dayanabilmiş, kendisi klüpten ayrılmış.
9. top süremez, adam geçemez, koşmaz etmez; lakin kafayı çaktı mı, sanki eliyle atamış gibi isabetli, ayakla vururmuş gibi sert gönderir topu. bir de rasgele salladığı ayağına çapan topların gol olması var ki, en sevdiğim özelliği de oydu.
10. top yanlışlıkla ayağına çarpıp gol ile sonlandırabilmiş ender futbolculardan..
11. ali eren beşerler i soğuk bir kış akşamında doksan dakika sonunda hasta etmiş golcü.
12. dünyanın en kolay gol atan adamıydı gs deyken..şimdilerde öylemidir bilinmez.bir keresinde takla atarken kıçı topa çarpıp gol olmuştu.ben bu golleri kıçımla bile atarım mesajı..
lakin futbolcuya benzer bir yanı yoktu.
şimdilerde kaçak olan büyük bir patron tarafından 28 milyon usd ye alınan bu futbolcu gs tarafından 5 milyon usd ye satılmıştı.sanırım bir kara para aklama işine alet oldu.*
eşi dünya güzeli miydi neydi.işbilir bir rakip tarfından eşinin cıbıldak resimleri piyasaya sürüldü..jardel de, ee noolmuş dedi.
13. karısı playboy a çıplak poz veren futbolcu
14. real madride 2 senede 8 gol atmıs futbolcu.
15. galatasaray takas sonucu aldigi oyunculari lucescu nun "ben bu oyunculari istemedim" sozleri uzerine serbest birakmistir.
16. playboy dergisinde göz gezdirirken karen ribeiro nin mario jardel'in formasıyla poz verdiğini görmüş ve bu pozdan etkilenip onunla evlendiği rivayet edilen süper golcü.
17. futbol tabiriyle 18 içinde yaptıkları ve yapabilecekleri ile bir futbol dehası ve ustası olduğunu kanıtlamış ama hak ettiği kıymeti bulamamış brezilyalı büyük futbolcu.
18. benim nickim
19. galatasarayın 28 m dolar harcayıp * 3 tane dandirik oyuncu karşılığında başka bir klübe verdiği, sonra da takasla gelen oyuncuların serbest bırakılmasıyla klübe maddi açıdan sağlam bir hasar vermiş topçu.
20. 2003 yılından itibaren italya'nın ancona, ingiltere'nin bolton, arjantin'in newsll's old boy, ispanya'nın alaves, brezilya'nın goias takımlarında oynadı.. oynadı dıyoruz ancak oynadığı maç sayısı 15 sadece...ve bu süre içinde yani 3 yılda bir ara dünyanın en çok konuştuğu golcüsü hiç gol atamadı..
bu sezon başında efsanenin başladığı yere, portekiz'e geri döndü.. beria mar forması altında ilk 3 maçta 2 gol attı.. 33 yaşında son bir umutla tekrar adından söz ettirmeye başlıyor...
21. jardel'in karısı porno yıldızı
Alakalı olabilir!
- marijinal
- mario andretti
- marinel
- marimar
- marides

nedir.Net