kim 500 milyar ister »
1. adı soru biçiminde olan tek ve ilk yarışma programıdır.bugüne kadar 500 milyarlık soruyu gören olmamıştır efsaneye göre cok basitmiş zorları bilip buraya kadar gelen biri ancak bunu bilemez diyerekten kan ne renktir falan gibiymiş.
2. bir gün o yarışmaya gidip tam kenan işık kim 500 milyar ister dediğinde atılıp ben ben isterim diyeceğim yarışma kim bilir belki bunu bekliyorlardır.
3. kim istemez ki diye yanitlanilabilecek olsa da karsiliginda ne verilmesi gerektigi merak edildiginden cevaplanmadan once biraz daha done verilmesinin beklenmesi en makul cozum olacak soru cumlesi
4. orjinal adı da who wants to be a millionaire dir bunun.
5. üzerinde en az 500 milyar kez düşünülmesi gereken soru..
6. izlerken bu kadar geriyorsa acaba orada otururken nasıl olur ki diye düşündüren gerilim kokan yarışma programı.
7. sanırım 1-2 hafta önce 500 milyarlık soruya biri çıkmış..ama sorunun 2 cevabı varmış ve adam mahkemeye başvurmuş..sonucunu ilgiyle bekliyoruz..
8. (bkz: cevabı buldum soruyu unuttum)
(bkz: aptal kıs)
9. adı eminmisiniz sorusunu mütakiben son kararınız mı sorusuyla özdeşleşmiş yarışma
10. kenan isik tarafindan sunulan ve show tv'de yayinlanan kaliteli bi bilgi yarismasi.artik devam etmiyo sanirim

(bkz: kim 500 milyar isterin son sorusu)
11. yarışmacıların bu soruları biz bile biliyoruz gazıyla yarışmaya katılıp da heycan denilen faktörü hesaba katmamış olmalarını görerek güldüğüm yarışma programı.
haklı olarak kenan ışık'ta gülüyor.
ve soruların cevabını beklerken havale geçirdiğim program.
12. ilk etapta 50 milyon ile başlayan ve her soruda parayi 2'ye katlayan yari$ma..
13. almanya da yapılan kim 500 milyar ister yarışmasında yarışan bir turk 500 milyar değerindeki soruya kadar gelir ve bir tane "telefonlar görüşmek istiyorum" jokeri vardır..soru sorulur..yarışmacı düşünür ve joker hakkını kullanmak ister..aradığı kişi babasıdır..telefon edilir, 30 saniyelik süre başlar..
yarışmacı: baba rahatsız ettim(30 saniye işlemektedir) 500 milyarı kazandım onu haber vermek için aradım.hadi görüşürüz..
yarışmacı cevabı verir ve verdiği cevap doğrudur.500 milyarı alır gider..
14. 2 sene kadar önce katıldığım,ancak önceki programdan kalan adamın ağırkanlılığı ve de sıralama sorusunun cevabını göndermeye yarayan enter tuşunun basmaması sebebiyle sıralama sorusunu geçemeyip kös kös eve döndüğüm yarışma...ve bir ikinci defa katılamıyorsunuz.
15. 1 dolar = 500.000 tl oldugu zamanlar yayınlanmaya başladığında orijinali gibi* ödülün 1 milyon dolar olduğu, fakat dolar 1.300.000'ü geçmesine rağmen ödülde herhangi bir değişim görünmeyen, kanımca televizyonlarda yayınlanan en aklı başında yarışma programı.
16. aşırı geç saatlerde başlaması ve fazla reklam vermesi nedeniyle artık bezdirmeye başlayan yarışma
17. ilk ciktiginda baya bi izleyici kitlesiyle karsilasan yarisma programi . halen kanal d'de yayinlaniyo . eski şaşaligi kalmamistir , belkim millet parayi az buluyo da ondandir . yani taam az diil amma biraz da arttirsinlar artik su miktari .
18. adındaki "her isteyene veriyoruz" gibi gizli bir anlamla çoğu kimsenin hiç bir bölümünü gözünü kırpmadan izlediği fakat hiçbirinin 500 milyarı alamadığı,yarışmacılara çoktan seçmeli soruların sorulduğu yarışma programı.
19. ilk olarak yurt dışında icat edilen. çeşitli ülkelerde birçok kişinin büyük ödülü kazandığı. türkiye'de henüz kimsenin 500.000.000.000.-'ı kapamadığı yarışma.
20. eğer gelecek sezon da devam ederse 2005'ten itibaren isminin "kim milyoner olmak ister" olarak değiştirilmesini beklediğim yarışma. *
21. bu programla ilgili şöyle birşey okumuştum aksam gazetesinin arka sayfasında * *; ecnebi memleketin birinde * bir yarışmacı telefon jokeri hariç diğer jokerlerini kullanarak son soruya kadar gelir. son soruda 'telefon jokerimi kullanmak istiyorum' der ve babasını aramak istediğini söyler. telefon çalar ve babasına şöyle der:

-baba ben oğlun, parayı kaldırdık haberin olsun diye arıyorum, akşam eve döndüğümde de anneme söyle ıspanaklı börek yapsın * * *

telefonu kapatır, soruyu yanıtlar, parayı kapar. * (bkz: sehir efsaneleri)
22. (bkz: emin misiniz)(bkz: son karariniz mi) sözleriyle bayiltan yarisma...ama sinav öncesi kesin bir iki soru çikar burdan...**
23. (bkz: kim beşyüz milyar isterde ilk soruyu bilememek)
24. kaliteli soruların olduğu .insanı bak bunlar bu işi biliyor dedirten yarışma
25. zamanla eski reytingini kaybeden,izleyenlerin yarışan yarışmacının büyük ödülü kazanmasını yarışmacının kendinden daha çok istediği, izlenildiği takdirde bilgi dağarcığına yararı olan yarışma.
»
Alakalı olabilir!
- kim 500 mis entry ister
- kim 500 bin ister
- kim bes yuz milyar ister
- kim 1 milyon ister
- kim 5000 entry ister

nedir.Net