karaoke
1. japon kökenli bir eğlencedir.amaci daha önceden kaydedilmiş müzik eşliğinde çeşitli şarkıları söylemek ve müzik ile senkronize olabilmektir.
japon kökenli iki kelimeden türetilmiştir. kara yokluk, oke ise orkestra anlamına geliyor. yani "orkestranın yokluğu"nu ifade ediyor.
2. kara boş anlamında bir kelime olup,"sadece" "sırf" gibi anlamlar da taşır.böyleyce karaoke'nin anlamı bir nevi "solistsiz orkestra" gibi bişeydir.japonlar arasında hiç modası geçmek bilmez.eğlenceden bu adamların anladığı bir yerde toplanıp küp gibi içmek.ardından karaoke'ye gitmektir.karaoke box adı verilen birtakım işletmeler vardır,buralarda birçok izolasyonlu odalar bulunur,arkadaşlarınızla orayı saat hesabı kiralarsınız odadaki karaoke makinasının tv ekranında şarkının sözleri yazar,şarkı ilerledikçe yazı rengi değişir,böylece takip etmek mümkün olur.bazı barlarda ve toplu şirket-ya da okul-yemekleri verildiği otel salonlarında karaoke makinası da bulunur ve mutlaka partinin sonlarına doğru bütün millet karaoke'ye dalar.bet sesli bile olsalar herkes mikrofonu bir defa alır ve sizi de kaldırmaya çalışırlar*.
3. neden ankara'da karaoke bar yok? neden? ben hastasıyım bu konseptin. japonlar yapmış işte.. avrupada pek yaygındır oysaki ve müdavimleri vardır. bodrumda 4-5 tane karaoke bar var. istanbulda da sanırım 2-3 tane var ve izmirde de açıldı bir tane... yetkililere sesleniyorum, karaoke bar istiyorum.
4. kendi sesinizi ve kulağınızı test etmek için çok eğlenceli bir yol. şarkıyı boş boş veya şarkıcıya vokal yaparak söylemektense böylesi çok daha yararlı ve zevkli olur.
5. http://www.theonlinekaraokemachine.i12.com/song_list_karaoke_files.htm
6. şurada,
http://www.zosia.piasta.pl/karaoke.html
gipsy nin krallarına ait muhteşem bir örnek var..volare...
*
*
7. (bkz: overall)
8. taksim my moon'da yapılabilir, hatta yapılsın.*
9. dvd player boyutlarinda olan kutularindan satin alip evinizde her parcaya solist olabilirsiniz. tv ekraninda calan muzikle birlikte alt yazi gecer. ve siz uygun zaman araliginda sarkiyi soylemek durumundasinizdir. (ev ortami icin sesini kismalisiniz)
sarki sonuclandiginda puan verilir.
rusya'da karaoke barlarda duzenlenen yarismalar cok revactadir. mutlaka her gece klubunde bir karaoke bar bulunur.
10. http://www.miniclip.com/games/karaoke/en/
surada popüler sarkilarla yapilabileni var. sarki neyin söyleyin biraz, sinirleriniz gevsesin.
Alakalı olabilir!
- karaoke bar
- kara leke
- kara kule
- karakter
- karakeme

nedir.Net