hakimiyeti milliye
1. bağımsız ancak kemalist gazete.
(bkz: bu ne biçim hikaye böyle)
2. ulusal egemenlik
3. http://www.hakimiyetimilliye.org
4. milli mücadele döneminde ankara hükümeti'nin, istanbul basınına karşı çıkardığı gazete.
5. izmirde bir ilkokul ismi.
6. bu ay, 2 sene önce kaybettiğimiz* necip hablemitoglu için özel bir sayı çıkarmış olan gazete.
7. türk solu'yla karşılaştırılması ve karıştırılmaması gereken gazete.hakimiyet-i milliye, aydınlanma 1923 bünyesinde çıkan bir yayındır , türk solu gibi kemalist maske altında devrim çığırtkanlığı yapmaz.hiçbir partiyle bağlantısı yoktur, hele ki işçi partisinden kovulunca bir anda kemalist kesilen zevatın yayınlarıyla aynı kefeye konmamalıdır.

hakimiyet-i milliye kemalist bir yayındır.yani altı ok'u, atatürk ilkelerini savunur, bu çizgide ilerler.ve bu altı oktan biri de pek bilinmediği görüldüğü üzere milliyetçiliktir; atatürk milliyetçiliğidir.bu da faşizme tamamen uzak bir kavramdır, ulusçuluktur.yani ben kemalistim diyen bir insan asla ve asla ırkçılık yapamaz! yapıyorsa da kemalist değildir.bir kemalist, ideolojisine sorumluluk duymalı ve ona göre hareket etmelidir.işte hakimiyet-i milliye de bu sorumluluk duygusuyla hareket eden insanların çıkarmaya çalıştıkları bir yayındır. velhasıl diyeceğim odur ki, bu gazete asla kürt düşmanlığı yapmaz, yapana da hoş gözle bakmaz.* arada sırada gaza gelmiş bir takım ülkücülerden aldıkları kürt düşmanlığı içerikli mektuplara da, gerek yazarlar gerek okuyucular tarafından tepkiler verilmekte gecikilmez, misal: http://www.hakimiyetimilliye.org/modules.php?name=News&file=article&sid=4959(u:acmak icin news deki n harfini buyuk yapın lutfen">*

gazeteyi çıkaran insanlar kemalist ideoloji bakımından donanımlıdırlar.atatürk'ün faşizme nasıl baktığını iyi bilirler.atatürk'ün, faşizmi kendisine övmeye kalkanlara verdiği cevapları da iyi bilirler.bugünkü çizgisini beğenseler de, zamanında hitler'le atatürk'ü benzeştirmeye çalışmış bir gazetenin yaptıklarını da unutmazlar.velhasıl, gazetenin muhtelif köşelerine hitler resimleri koyacak kadar cahil değildirler.

hakkında atıp tutup alakasız genellemeler yapılmayı haketmeyen gazetedir ayrıca.eleştiri alacak yanları tabii ki olacaktır, ama bunun için önce hakkında fikir sahibi olunmalı ve ortaya boş şekilde konuşarak "çamur at izi kalsın" tarzı genellemeler yapılmamalıdır.
8. hakimiyet allah'ındır..
9. türk solu ve adkf ile asla bir bağı olmayan-hatta adkf tarafından düşman olarak görülen- kemalist ve ilerici gazete.
herkesi aynı kefeye koymamak, bilip bilmeden konuşmamak lazım.
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
Alakalı olabilir!
- hakimiyet i milliye
- hakimiyet i milliye asevi
- hakimiyet i milliye gazetesi
- hakimiyet
- hakimiyeti milliye ve hilafeti islamiyye

nedir.Net