guner umit
1. kanal 6 da turnike programini sunarken yaptigi espiri ile bir anda halkin gozunden dusup yokolup giden sunucu. o programi bende seyrediyordum ve ettigi lafi duyunca "bunun amina koyarlar yarin" demistim
bilmisim yani (bkz: nostradamus)
2. bir zamanlar tv da yaptıgı bir programda alevilerle ilgili büyük bir pot kırmıştı da,ortadan kaldırmışlardı.aslında iyi iş yapıyordu ama kırdıgı pot da hiç kendine yakışır gibi değildi...
3. bu arkadas sorularını sormadan önce konuyla alakalı bir temel fıkrası anlatırdı hemen kızılbaşlar demiş ve alevi tepkisini çekmiştir sonra programı yıldo sunmaya başlamıştır.
4. vaktiyle sundugu turnike programinda studyodaki hamile seyircilerden birine seri sorular sormaya baslamisti. kadincagiz sorulara yetisemedi. cevaplar her zaman bir onceki soruya aitti. en son '' cocugun babasi kim? '' sorusuna kadincagiz ''babam'' deyince guneri umit '' kizilbas misiniz? '' sorusunu yapistirdi ve film de koptu. * o aksam ve ertesi gun aleviler star tv onunde gosteri yaptilar. guner umit de televizyon tarihindeki yerini aldi.
5. benim hatırladığım kadarıyla stüdyodaki hamile bir seyirciye değil, programın hosteslerinden birine sormuştu o soruyu.

kendisinin ümit besen ile birlikte oynadığı nikah masası filmi türk sinemasının klasikleri arasındadır.
6. hatta sundugu turnike programi sonradan cok secitlenmistir. trt de starda falan yayinlanmistir. mega turnike, super turnike adlariyla.
7. ağzının ker iki yanında, yanaklara yaklaşık pozisyonda bir çift ben bulunduran zamanının turnike programı sonucusu...**
8. (bkz: turnike)
9. et beni konusunda izzet altınmeşeyle yarışan şahsiyet.
10. genelde beyaz takım elbise giyen sunucu.
11. yaptığı turnike programında hamile kılığına girmis bir hostese kimden hamilesin demiş hosteste babamdan deyimce niye sen kızılbaşmısın demiş ve alevi kesimin tepkisini çekmiştir. sarfettiği sözler nedeniyle bi daha televizyon programlarına çıkamamıştır. yakında kimse yokmu programına çıkmasını beklemekteyim.
12. "cantada simit, guner umit" diye bir replik hatirlatan isim.
13. çok, çok gereksiz bir adam. kırdığı potun tek iyi özelliği böyle kötü bir şovmeni*artık görmüyor olmamızdır.
14. toplumu gerecek hassas konularda asılsız bilinç altı,konu komşu arasında konuşulan zırvaların toplum önünde kitlelere ifadesiyle ne gibi sonuçlar doğabileceğini göstermiş şahsiyettir.bu kişi üzerinden aleviler, kendileri hakkında sunni çevrede ne gibi iftiraların,uydurmaların olduğunu daha iyi anlamışlardır.sunniler de umarım nerde bu iftiralarımızın kanıtı demişlerdir.*
15. iyi bir sunucudur. ağızdan kaçan bir lafın, veya yanlış bilinen bir konunun *, nasıl hayatı kaydıracağının örneği olmuştur. yaptığı yanlışın bedelini ödemiştir. hakkı yenmemeli ve televizyona dönmelidir.
16. dervişin fikri neyse zikri de odur atasözünü doğrulamıştır..
17. (bkz: reloaded)
18. salak bir kıza sahip olan sunucu*
19. kızının ısrarlarına dayanamayarak tekrar turnike sunacak olan insan.
20. (bkz: g unit)*
Alakalı olabilir!
- gunes turizmi
- gunesi gordum
- guneli
- gunes carpmasi
- guney rusya

nedir.Net