selpakci bebelerin ayaga yapismasi
. ayağımıza yapışan selpakçı bebeler değildir. ayağımıza yapışan kokuşmuş şehirli şımarıklığımızdır. çoğu buna ezik edebiyatı, sefalet nutku diyecektir allah akıl versin der susarım hemen akabinde.

evdeki ebeveyni lig tv'sinde maç seyrederken kendisi diğer odadan kuntikçesine tespit yapan yurdum +20 si çözemez bu durumu, binbir çeşit zorluğun olduğu bir coğrafyada, canına tak edip, belki bi lokma daha fazla ekmek yerim diyerek, büyük şehire göçen insanın çocuğudur, sümük değildir! o çocuktur! ayağa yapışmaz!. babası 5 kuruşa tükürdüğünüz yerleri süpürdükten, ya da iş bulamadan evine döndükten ya da iki somun ekmek bir paket fasulye bakla ne skimse artık, yemek alabilmek için sokak köpekleri gibi çöpleri eşeledikten sonra; "aha baba para" demek için yanınıza yanaşan velettir. o selpak satılmazsa dayak yiyecektir, o selpak satılmazsa babası ailenin bütün fertlerini dayağa çekecektir, ya da o selpak satılmazsa kapkaça itilecek karakol köşelerinde itle puştla, köprü altlarında tinercilerle psikopatlarla yatıp kalkacak küçük adamdır. bu kokuşmuş vampir sistemin beslendiği kandır o çocuğun kanı.

ayağımıza yapışan kendi şımarıklığımızdır bizim. milyonlarca 25 kuruş versek geçiremeyeceğimiz. ayağımıza yapışan ramazan vakti bile insanları aşağılamaktan usanmayan toy vicdanlarımızdır. selpakçı bebeler değil.

tutup da bunları okula verin, okutun bikbikbik... diye kafanızı ütülemeyeceğim. zaten imkanınız evleriniz arabalarınız işyerleriniz olsa da yapmazsınız bunu adım gibi eminim. onun yerine, şımarık zenginlerin hayır kurumlarına, kıçınızdan çıkardığınız elbiselerinizi verirsiniz, çok erdemlisiniz ya o bakımdan. ama ayağa yapışan(!) selpakçı velet arabanızın camını kapadığınızda ya da s.ktir len deyip yürümeye devam ettiğinizde oradadır. o velet ayağınıza değil kendi hayatına yapışmıştır.

uzatmayacağım, ayağınıza yapışan sefil ahlakınızdır.

peşin edit: o veletlerden selpak alın diye yazmadım, algınız batsın. böyle anladınız değil mi?
Alakalı olabilir!

nedir.Net