dhkp c
1. devrimci halk kurtuluş parti cephesi nin kısaltılmışı genelde halk arasında parti cephe olarak bilinir,dev-sol,dev-genc ve thkp c nin devamı niteliğinde olmuş olmasına rağmen ideolojisinden sapmıştır,liderleri dursun karataş'tır
2. 80 darbesi öncesi (bkz: bedri yağan) ve (bkz: dursun karataş) gibi isimler tarafından kurulmuş (bkz: dev sol) isimli örgütün 90'lı yıllarda aldığı isim. devrimci halk kurtuluş parti cephesi. kendilerini (bkz: thkp c)'nin devamı olarak görürler.
3. thkp c menşeyli oluşum. mahir cayanın doktrinlerini temel almış marksist leninist çizgide devrim yapmayı hedefleyen ilegal parti. devrimci terörün ülkemizde en etkili ve en sertini uygulayan örgütlenmeye de sahiptirler.
4. (bkz: pkk)
5. (bkz: parti cephe)
6. ben izci kiyafetini andiran kiirmizi fularli uniformalarina hastayim.
7. sabancı suikast'ini yapan örgüt

http://www.dhkc.net
8. (bkz: dev sol)
9. parti cephe'yi günahım kadar sevmesemde bir kaç noktaya değinmek gerektiği kanısındayım. cephe, 10000 kişiyle bir devrim yapmayı amaçlamaz, 10000 kişi halkı uyandıracak öncülerdir. cephe'de işçi sınıfını bu 10000 kişi ile uyandırarak devrim yapacağını düşünür. silahlı eylem ise izledikleri bir yoldur.
10. lider takimi avrupa * * da bacak arasindaki dengeyi saglamis durumda yasamaktadirlar...
11. otobüste "yanlışlıkla" patlayan bomba sonucu halktan özür dileyen örgüt.. önce öldür, sonra özür dile.. ilginç bi yaklaşım..
12. degersiz,hayin,kahpe,pisirik ve cahil kelimelerinin yanasik duzen almis hali.
13. ne yazık ki ölüm orucu gibi bir direnişi meşru gören tarikatımsı örgüt. ayrıca fena halde cezalandırırlar.
14. allah'in indirdigi kitaplarin eklemesiz cikarmasiz duramadigi devirde,30 yildir mahir'in yazdiklarina tek bir satir eklemeden muhafaza etmis enterasan sol yapi.acaip acaip ritüelleri vardir birde.....evlenmemis bir kiz militani beyaz gelinlikle gömmek gibi.mitinglerde tek tip giyinip ordu nizaminda yürümek gibi.bu sonuncusuyla ilgili olarak (bkz: titre oligarsi parti cephe geliyor)
15. sıradan vatandaşların pkk ile arasındaki farkı pek anlayamadığı örgüttür. resmi sitelerinde görüntüledikleri fotoğrafların bir kısmı pkk'ya aittir.
pkk nın terörist-sempatizan-yatakçı bölgesi herkesçe bilinir.
dhkp-c terör örgütünde halayın başını sivaslılar çeker. sonrasında; kars, tunceli, tokat, erzincan ve malatyalılar gelir.
dhkp-c, pkk'a nispeten istanbulda daha fazla borusunu öttürmektedir.


Alakalı olabilir!

nedir.Net