concerta
1. metilfenidat içeren ve hiperaktivite ve dikkat eksikliği sendromu taşıyan bireylerin kullandığı, kontrole tâbi bir ilaçtır. ritalinin daha gelişmişi ve daha uzun süre etkili olan (12 saat) bir aparattır.
...
oral yolla alındıktan yarım saat sonra etki göstermeye başlar, konsantrasyonu artırır, konuşmalar daha seri olur, çevreyle olan ilişki daha rahat kurulur, varsa sosyal fobi büyük oranda azalır, dikkat artar, ajite olunur vs. İlaç etkisini yitirmeye doğru baş ağrısı, hafif karın ağrısı olabilir, sık görülen başka bir etkisi de uykusuzluk. uyarıcı olduğu için sabah alınması gerekir. genel de 18 yaş altı içindir, ancak rutin olmasa dayetişkinler için de kullanılabilir.
2. ritalin ile birlikte kullandığım ilaç.yanlış örnek olmak istemem ama bazen ritalinim bittiğin de ilacı içini soyar salım paketini çıkarır direk içerdim.* .çünkü salımlı tablet olduğu için zamana orantılı olarak sabit madde çözünümü oluyor.ayriyetten zararlı bir mantıktır denenmesin!ritalin gibi birden çözünmediğinden bir kıpırtı hissetmiyorsunuz ama etkisi muhteşem bir ilaç.bir şeker gibi önerir gibi oldum sanki ama yaşayan anlar.
Alakalı olabilir!
- concert
- concerto
- concept
- conceptual
- concrete

nedir.Net